Jakie zasady obowiązują podczas spotkania?

1. PODAWANIE RĄK

Każda osoba będą na scenie podaje rękę osobie, której oddaje głos. Dlaczego? Aby odnosić się do siebie z szacunkiem, aby było wiadomo kto teraz jest „najważniejszy”. Aby sobie pogratulować lub dodać otuchy. To ważny gest w naszym codziennym życiu, kiedy się witamy lub żegnamy. Dokładnie tak samo jest na scenie.

2. KLASKANIE

W momencie wejścia osoby na scenę klaszczemy oraz klaszczemy w momencie jej zejścia ze sceny. Po co to robimy? Głównie dlatego, aby dodać mówcy otuchy przed wystąpieniem lub pogratulować mu w ten sposób po wystąpieniu oraz aby wspomagać swoją motywację. Przecież każdy z nas lubi dostawać komplementy, a oklaski to rodzaj komplementu.

3. WYŁĄCZENIE TELEFONÓW

Przed spotkaniem każdy z nas powinien skutecznie wyciszyć telefon. Skutecznie oznacza to, że nie powinno być go w żadnej sytuacji słychać podczas spotkania, w tym również wibrowania. Robimy to po, aby nie przeszkadzać naszym mówcom, aby ich nie denerwować i, aby ich nie wytrącać ich z równowagi. Jest to zwykłe szanowanie drugiego człowieka.

4. PRZYCHODZENIE PUNKTUALNIE

Spotkanie rozpoczynają się o 19:00. Zwykle co miesiąc organizujemy warsztaty przed spotkaniem, wtedy zaczynamy wcześniej. Przychodzimy punktualnie aby nie przeszkadzać mówcy w trakcie jego mowy. Ponadto, nie spóźniając się masz szansę usiąść tam gdzie chcesz i od początku efektywnie uczestniczysz w spotkaniu. Pamiętaj, że czas na spotkaniu należy do nas wszystkich, a nie tylko do Ciebie.

5. WYPEŁNIANIE KART EWALUACJI

Na spotkaniu każdy z uczestników otrzymuje puste karty ewaluacji. Po każdej przygotowanej mowie jest minuta lub dwie na ich wypełnienie. Dla rozwoju mówców niezwykle ważne jest to, aby otrzymać jak największą ilość informacji zwrotnych. Postaw się w roli mówcy – myślę, że to najlepsza motywacja do tego, aby ją wypełnić.