Jakie zasady obowiązują podczas spotkania?

1. PODAWANIE RĄK

Każda osoba będą na scenie podaje rękę osobie, której oddaje głos. Dlaczego? Aby odnosić się do siebie z szacunkiem, aby było wiadomo kto teraz jest „najważniejszy”. Aby sobie pogratulować lub dodać otuchy. To ważny gest w naszym codziennym życiu, kiedy się witamy lub żegnamy. Dokładnie tak samo jest na scenie.

2. KLASKANIE

W momencie wejścia osoby na scenę klaszczemy oraz klaszczemy w momencie zejścia ze sceny. Po co to robimy? Głównie dlatego, aby dodać mówcy otuchy przed wystąpieniem lub pogratulować mu w ten sposób po wystąpieniu. Robimy to, aby wspomagać swoją motywację. Przecież każdy z nas lubi dostawać komplementy, a oklaski to rodzaj komplementu

3. WYŁĄCZENIE TELEFONÓW

Przed spotkanie każdy z nas powinien skutecznie wyciszyć telefon. Skutecznie oznacza to, że nie powinno być go w żadnej sytuacji słychać podczas spotkania, w tym również wibrowania. Robimy to po, aby nie przeszkadzać naszym mówcom, aby ich nie denerwować, aby ich nie wytrącać z równowagi. Jest to zwykłe szanowanie drugiego człowieka.

4. PRZYCHODZENIE PUNKTULANIE

Spotkanie rozpoczynają się o 19:00. Zdarza się, że jest jakieś wydarzenie przed spotkaniem, wtedy wcześniej. Przychodzimy punktualnie z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest nie przeszkadzanie mówcy w trakcie jego mowy. Kolejnym, nie spóźniając się masz szansę usiąść tam gdzie chcesz, nie opróżniając się od początku efektywnie uczestniczysz w spotkaniu Pamiętaj, że czas na spotkaniu należy do nas wszystkich, a nie tylko do Ciebie.

5. WYPEŁNIANIE KART EWALUACJI

Na spotkaniu każdy z uczestników otrzymuje puste karty ewaluacji. Po każdej z mów przygotowanych jest minuta lub dwie na ich wypełnienie. Dla mówców niezwykle ważne jest otrzymać jak największą ilość informacji zwrotnych. Postaw się w roli mówcy – myślę, że to najlepsza motywacja do tego, aby ją wypełnić.