O nas

Toastmasters to organizacja non-profit będąca światowym liderem w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i przywódczych. Dla Ciebie to miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze przełamiesz strach przed wystąpieniami publicznymi. Nauczysz się przemawiać lepiej i skuteczniej, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.

Nasze początki sięgają 2007 roku, kiedy w niewielkiej restauracji przy ul. Matejki w Poznaniu spotkało się kilka osób z pomysłem powołania w Poznaniu klubu Toastmasters. Postanowiły zamienić ideę w czyn, organizując pierwsze spotkania przyszłego klubu w sali Uniwersytetu im. A.Mickiewicza na poznańskim Morasku. Po kilku spotkaniach zapadła decyzja o zorganizowaniu w dniu 1 grudnia 2007 spotkania „demo” w hotelu przy jeziorze Malta. W efekcie tego wyjątkowego spotkania, które wsparli Toastmasterzy z całego kraju pojawiła się grupa osób zafascynowanych ideą Toastmasters.

Oficjalna rejestracja klubu, do której wymagano minimum 20 członków odbyła się 8 lipca 2008 r. Klub otrzymał numer 1138065 oraz oficjalną nazwę Toastmasters Poznan.

Od tego czasu nieustannie przemawiamy… do wyobraźni słuchaczy! Klub skierowany jest do osób doskonalących umiejętność publicznego przemawiania. Dlatego wokół idei Toastmasters skupiają się przedsiębiorcy, studenci, nauczyciele, politycy, handlowcy, pracownicy organizacji rządowych i publicznych dla których umiejętność skutecznej komunikacji jest niezbędna w rozwoju osobistym oraz zawodowym.

Organizacja kilku ogólnopolskich konferencji TLI (Toastmasters Leadership Institute), ogólnopolskich konkursów przemówień czy też dużej międzynarodowej konferencji to dowody zaangażowania i profesjonalizmu członków Toastmasters Poznań. Udział członków klubu jest także widoczny na szczeblach międzynarodowych organizacji.

Dzięki pasji i zaangażowaniu wielu ludzi klub Toastmasters Poznań stał się jednym z najsilniejszych w Polsce.

Toastmasters International to obecność w 140+ krajach

Toastmasters International to:

  • 90+ lat tradycji,
  • 345 000+ członków na świecie,
  • 15 900+ klubów na świecie,
  • 1500+ członków w Polsce,
  • 60+ klubów w Polsce,
  • 185+ członków w Poznaniu,
  • 6 klubów w Poznaniu.